2½ times gratis minikursus i værdiskabende facilitering og mødeledelse

Evnen til at afholde målrettede, effektive og resultatorienterede møder er en vigtig kompetence i moderne virksomheder. Med vores gratis minikursus i værdiskabende facilitering og mødeledelse får du en mulighed for at få en forsmag på vores kurser.

 
Minikurset varer 2½ time og afholdes centralt i København. Minikurset afholdes næste gang:
- onsdag den 22. september 2010, klokken 16.30 - 19.00
- onsdag den 2. februar 2011, klokken 16.30-19.00

Facilitators udbyder kurser, der giver værktøjer og teknikker til at sikre målrettede, effektive og resultatskabende møder og workshops.


Du kan hente en uddybende beskrivelse i pdf-format nedenfor.


Tilmelding til minikurset

Send email til minikursus@facilitators.dk med dit navn, stilling, virksomhed, email adresse og telefonnummer.

Beskrivelse af minikurset
Hent beskrivelse af minikurset i pdf-format
Gratis minikursus i facilitering og mødeledelse


Vil du være en bedre mødeleder?
Så er vores 2 dages kursus i værdiskabende facilitering og mødeledelse måske det du mangler.
Klik her for mere om kurset i værdiskabende facilitering og mødeledelse



Kan du ikke læse pdf-filer?
For at kunne læse produktbladet i pdf-format, skal du have Adobe Reader installeret.
Hent Acrobat Reader gratis her

 

 

 

 

 

© Design-Line DanmarkLicensed by Facilitators International A/S    Optimized for Explorer v.7+ • Firefox v.3+ • Opera v.9+V.5.2-2 
Velkommen Kurser -Facilitering og mødeledelse -Gratis minikursus -Værdiskabende mødekultur Ydelser -Lej en Facilitator Virksomheden Facilitators -Kræfterne bag -Kunder Kontakt  CMS "TORNADO" © Design-Line Danmark